ETA EUROTÜRKASSİST

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

YOL YARDIMI SÖZLEŞME DETAYLARI

Madde 1-EUROTÜRK ASSİST , İşbu Yol Yardımı Sözleşmesiyle, Sözleşme Sahibinin, Tüm SılaYolu Güzergahında Almanya, Avusturya, Slovenya,Hırvatistan, Macaristan,Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya, Yunanistan Ülkeleri’nde ve Türkiye’nin 81 ilinde aracıyla ilgili karşılaştığı sorunlarda aşağıdaki hizmetleri ÜCRETSİZ olarak Sözleşme Sahibine verir;    

(Standart paket için geçerli değildir)

1) Tüm SılaYolu Güzergahı ve Türkiye’de 7/24 Yol Yardımı 

(Standart paket için geçerli değildir)

2) Yol üstü tamir edilebilecek hasarlarda, EuropaTürkAssist Mobil Servisi, aracınızın bulunduğu noktaya yaklaşık iki (2) saat içerisinde gelerek hasarı giderir.

3) Yol üstü tamir edilemeyecek hasarlarda, Aracınız en yakın Tamirciye veya Özel Servise çekilir (Bulunduğunuz noktadan en yakın tamirciye kadar) Maksimum 50 KM ye kadar, 50 Km üzeri mesafelerde oluşacak masrafı müşteri kendi karşılar.

4) Sözleşme Sahibi ve Sözleşmede yazan Aile fertleri, Kaza veya Arıza sonrası tamir süresince Maximal 3 gün Otelde Ücretsiz konaklar. (60 uro/Kişi/ Gece, Maximum 3 Gece)  

5) Sözleşme Sahibine, 3 güne kadar, Anlaşmalı Kurumlardan Kiralık Araç organisazyonu yapılır. (Sözleşme Sahibi geçerli bir kredi kartına sahip olma ve Araç kiralama şirketinin kurallarına uyması taktirinde) 

  5.1) Araç 3 gün içersinde tamir edilemeyecek gibi durumda ise belli şartların yerine gelmesi durumunda kiralık araç verilir

   (Araç Kiralama hizmetlerimize dahil değildir.) Araç kiralama hizmeti sadece Türkiye içersinde geçerlidir

6) Sözleşme Sahibinin Aracı, Kaza sonrası veya Ağır Arıza sonrası tamir edilemeyecek durumda ise belli şartlara ve mesafeye bağlı  (Tek Yön *) değerlendirme yapılarak aracınızın transportu organize edilir.* (Madde 3 bakınız)

 6.1) Hizmetlerimizden sözleşme sahibi ve araç içindeki yolcular aynı aileden maksimum 5 kişi faydalanabilir. 5 kişi üzeri yolcu başına 30`00 € ek ödeme gelir)  Çocuklu ailelerde +18 yaş üzeri çocuklarda çocuk başına 30 euro ek ödeme gelir. *

7) Sözleşme Sahibinin Aracı, Kaza sonrası tamir edilemeyecek durumda ise, Aracın Gümrüğe Kati Terk için prosedür başlatılır ve/ veya Avrupa’daki sigorta şirketinin anlaşmalı Otoparkına çekilir.*Masraflar müşteriye aittir (Sözleşme Sahibini başka bir yol yardım üyeliği veya sigortasının olması durumunda bilgilerini EuropaTürkAssist’e verir) 

(Standart paket ve Plus paket için geçerli değildir)

İşbu Yol Yardımı Sözleşmesinin Süresi:   

Madde 2:

Sözleşmenin süresi, sözleşmede aksi belirtilmedikçe EUROTÜRKASSİST Yol Yardım Paketinin satın alındığı (paket ücretinin EUROTÜRK ASSIST hesaplarına geçtiği gün, www.euroturkassist.com adresinden Sanal Pos ya da PayPal ile satın alma işleminin yapıldığı gün ya da EUROTÜRK ASSİST Satış Temsilcilerine Sözleşme sırasında nakit ödendiği gün ya da temsilcilerin hesaplarına gönderildiği gün) gün 1.gün olmak üzere havalenin yani üyelik aidatının EuroTürkassist hesabına geçtikten itibaren 5.gün sonra başlar ve bir sonraki yılın aynı günü de dahil olmak üzere bir yıl boyunca geçerli olur. Alıcı Sözleşmenin 3 ay bitiminden önce çıkış vermediği taktirde Alıcının üyeliği otamatikmen 1 yıl daha uzar.  Bu durumda Alıcı geçerli üyelik aidatını ödemek durumundadır. Alıcı Sözleşmenin bitiminden 3 ay önce çıkış verdiği taktirde ‘Bu durumda sözleşme süresi sözleşmenin bitiş  tarihinde  sona erer.

Yol Yardım Sözleşmesi Süresince Ücretsiz Yararlanılabilecek

Hizmetler:  

Madde 3:

Sözleşme Sahibi, Sözleşme süresince aşağıdaki hizmetlerden en fazla 3 defa ücretsiz olarak faydalanabilir: Genel şartlarda da yazıldığı üzere Üyenin E.T.A ‘in sunacağı hizmetlerden yılda 3 (üç) defaya kadar yararlanma hakkı vardır. Üç defayı geçen taleplerde E.T.A ’in kayıtsız şartsız reddetme hakkı vardır. Üye bunun için herhangi bir talepte bulunamaz.

A)      Sözleşme sahibi senede en fazla 3 defa cekici hizmetlerinden faydalanabilir

Yol yardım hizmetinin otomatik olarak sunduğu teminatlar şu şekilde sıralanabilir: 

 1) Aracın bozulması durumunda araç çekici hizmeti verilir.

 2) Yanlış yakıt durumunda müşterinin servise veya tamirhaneye çekilmesi sağlanır* (Masraflar müşteriye aittir.)

 3) Lastik patlaması durumunda. 

 4) Akü boşalması

 5) Aracının anahtarını kaybetme  gibi durumlarda veya anahtarın bozulması durumunda çilingir yönlendirilir. (Masraflar müşteriye aittir.)

 (Paket kapsamı dışında tamir masrafları, parça masrafları ,yanlış yakıt alımında çekici masrafları ,işcilik masrafları gibi masraflardan E.T.A  sorumlu değildir.)

B)       İndirimli Rent-A-Car Hizmeti: Sözleşme sahibi talep ederse, kendisine anlaşmalı Rent-A-Car firmalarından indirimli araç kiralaması için yönlendirme yapılır. Kiralama ücreti ve diğer ücretler Sözleşme Sahibine aittir. 

C)        İndirimli Konaklama Hizmeti Sözleşme sahibi talep ederse, kendisine anlaşmalı Otellerden indirimli konaklama hizmeti alabilmesi için yönlendirme yapılır. Konaklama ücreti ve diğer ücretler Sözleşme Sahibine aittir.

D)      Taksi Yönlendirmesi Sözleşme sahibi talep ederse, kendisine anlaşmalı Taksi Duraklarından taksi yönlendirmesi yapılır. Taksi ücreti Sözleşme Sahibine aittir.  D) Hava – Yol – Kaza Durumu Bilgisi Sözleşme Sahibi talep ederse, Tüm Avrupa ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki hava, yol, kaza durumu bilgisi ile ilgili desteğe gereksinimi olduğu durumlarda EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla bu bilgiler Sözleşme Sahibi ile paylaşılır.

E)        Otomotiv Yetkili Servis Ve Bayileri Sözleşme Sahibi talep ederse, Otomotiv yetkili servis ve bayileri hakkında desteğe gereksinimi olduğu durumlarda EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla bu bilgiler Sözleşme Sahibi ile paylaşılır.

F)       Ulaşım Araçları İle İlgili Bilgiler ve İndirimli Rezervasyon İmkânı Sözleşme Sahibi talep ederse, havayolu şirketleri, denizcilik işletmeleri, karayolu şirketleri, yat işletmeleri, demiryolları seferleri, Rent-a-car şirketleri ile ilgili adres ve telefon bilgileri EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla Sözleşme Sahibi ile paylaşılır. Anlaşmalı olunan firmalardan indirimli rezervasyon yapılır. Kullanılan ulaşım aracının ücreti Sözleşme Sahibine aittir.

G) Restoranlar ve Eğlence Merkezleri İle İlgili Bilgiler ve İndirimli Rezervasyon İmkânı Sözleşme Sahibi talep ederse, çeşitli restoran ve eğlence merkezleri hakkında adres ve telefon bilgileri EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla Sözleşme Sahibi ile paylaşılır. Anlaşmalı olunan restoran ve eğlence merkezlerinden indirimli rezervasyon yapılır. Restoran ve Eğlence Merkezi ile ilgili tüm ücretler Sözleşme Sahibine aittir.

G)       Turistik Bilgiler Sözleşme Sahibi talep ederse, seyahatler, ülkelere giriş ile ilgili yasal zorunluluklar, gümrük işlemleri ve sağlık koşulları hakkındaki bilgiler; seyahat acenteleri, turizm ofisleri, turist rehberleri, turizm polisi, büyükelçilik ve konsolosluklar, vize ve pasaport işlemleri ile ilgili bilgiler EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla Sözleşme Sahibi ile paylaşılır.  İ) Çiçek Gönderimi Organizasyonu Sözleşme Sahibi talep ederse, Türkiye Cumhuriyetindeki Çiçekçilerin adres ve telefon bilgileri EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla Sözleşme Sahibi ile paylaşılır. Anlaşmalı olunan Çiçekçilerden indirimli çiçek gönderme organizasyonu yapılır. Çiçek gönderimi ile ilgili tüm ücretler Sözleşme Sahibine aittir.

J) Kültürel Faaliyetler İle İlgili Bilgiler Sözleşme Sahibi talep ederse, opera, bale, konser, fuar, festival, tiyatro ve sinema ile ilgili bilgiler, EUROTÜRK ASSİST Operasyon Merkezi aracılığıyla Sözleşme Sahibi ile paylaşılır. Mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yapılır. Bu faaliyetlere ilişkin tüm ücretler Sözleşme Sahibine aittir.  K) İndirimli Konaklama Hizmeti: Sözleşme sahibi talep ederse, kendisine anlaşmalı otellerden indirim konaklama hizmeti alabilmesi için yönlendirme yapılır. Konaklama ücreti ve diğer ücretler Sözleşme Sahibine aittir.  L) Hukuk Danışmanlığı Hizmeti: Sözleşme Sahibinin Kaza/Arıza sonrası Hukuki Hizmete İhtiyaç duyması halinde Hukuki Destek verilir.     

Genel Koşullar: 

Madde 4- Herhangi bir talep halinde EUROTÜRK ASSİST sorumluluğu, tazminat veya menfaat talep eden Sözleşme Sahibinin işbu sözleşme koşullarına uymakta olmaları koşuluna bağlıdır.     

Sözleşme Sahibi;   

A) Zararı asgariye indirmek için tüm makul tedbirleri alacaktır.

B) İstenen menfaatleri belirten talebi bildirmek için EUROTÜRK ASSİST en kısa zamanda bilgi verecektir.

C) EUROTÜRK ASSİST gerekli tüm bilgi ve belgeyi en geç 48 Saat içinde temin edecektir.

D) Hiçbir ödeme, taahhüt, teklif veya sorumluluk kabulünde bulunmayacaktır. Aksi halde EUROTÜRK ASSİST, işbu Sözleşme ile vermeyi taahhüt ettiği hizmetlerden kaçınabilir.

Yol Yardım Sözleşmesinin Geçerli Olmayacağı Haller: 

Madde 5-

Dolaylı ya da dolaysız olarak aşağıdaki durumlardan meydana gelebilecek vakalar işbu Yol Yardım Sözleşmesinin kapsamı dışındadır:  

A) Bu sözleşme kapsamında EUROTÜRK ASSİST Yol Yardım Paketi satın alınırken bildirilen, Sözleşme Sahibinin veya başka bir kişinin hileli hareketleri,

B) Sel, deprem, volkanik patlamalar, heyelan, fırtına ve meteor düşmesi gibi doğal afetler sonucu ortaya çıkan durumlar,

C) Harp ve harp niteliğindeki harekât, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunlardan doğan iç karışıklıklar, D) Terörle Mücadele Kanunu’nda belirtilen terör eylemleri ve sabotaj ile bunları önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler,

E) Nükleer rizikolar veya nükleer, biyolojik ve kimyasal silah kullanımı veya nükleer, biyolojik ve kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olacak her türlü saldırı ve sabotaj,

F) Silahlı kuvvetler veya güvenlik kuvvetleri veya örgütlerinin harekâtı,

G) Tehlikede bulunan kişileri ve malları kurtarma hali müstesna olmak üzere, Sözleşme Sahibinin kendisini bile bile ağır bir tehlikeye maruz bırakacak hareketlerde bulunması,

H) Sözleşme Sahibinin kasıtlı harekeleri,

İ) Tıbbi reçete dışında alınan alkol, ilaçlar, zehirli maddeler, uyuşturucular veya tıbbi ürünlerin gönüllü tüketimi ile ortaya çıkan hastalıklar veya patolojik durumlar,

J) Sözleşmenin geçerlilik tarihleri arasında, Yol Yardım Paketi satın alınırken bildirilen seyahat başlangıç tarihinden önce var olduğu yetkili bir doktor tarafından tespit edilen tıbbi bir durum veya bu duruma bağlı olarak ortaya çıkan akut kriz,

K) İntihar veya intihar teşebbüsü,

L) Akıl hastalıkları, psikolojik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar, M) Bu bentte belirtilen sporların yapılması ; Hangi türden olursa olsun her türlü yarış, Ralli veya benzeri denemeler, Olta balıkçılığı dışında av faaliyetleri, Tüplü ve serbest derin dalışlar, Umumi yolcu taşımacılığı için tasarlanmamış deniz araçlarıyla uluslararası sularda dolaşma, Binicilik, Dağcılık, Atış talimleri, Boks, Ne türden olursa olsun güreş sporları, Dövüşme sanatları, Paraşütçülük, Sıcak hava balonculuğu, Serbest düşme, Yamaç paraşütü ve genel olarak tehlikeli olduğu bilinen her türlü spor veya eğlence faaliyeti,

N) Spor federasyonları veya benzeri organizasyonlar tarafından düzenlenen yarışlara veya turnuvalara katılma, O) Bununla ilgili bir teminat verilmesi konusunda açıkça mutabakata varılmadığı sürece kayak,

P) Yolcu taşıma yetkisine sahip olmayan bir hava taşıtının ve helikopterlerin, bir yolcu veya mürettebat sıfatıyla kullanılması, motosiklet kullanılması,

Q) Sözleşmenin kapsamına giren bir kaza neticesinde vuku bulmadığı takdirde suda boğulmalar,

R) Rapor/belge gerektiren hizmetlerin sağlanması için gerekli evraklar verilmediği takdirde.

S) İşbu Sözleşme kapsamındaki hizmetlerden herhangi birinin verilmesi esnasında, aracın içinde veya üzerinde bulunan sökülebilen parçalar ile araç içinde yer alan tüm kişisel ve/veya ticari eşyaların kaybı/bozulması sonucu ortaya çıkan masraflar,

T) Sözleşme Sahibinin araç kullanırken; (i) İlaç, zehirli veya narkotik maddelerin etkisinde olması veya kanındaki alkol düzeyinin kanunların müsaade ettiği düzeyin üzerinde olması, (ii) Aracın sınıfına uygun ehliyete sahip olmaması.  U) Sözleşme Sahibinin yolcu kapasitesine ya da yükleme biçimine uymayan şekilde araç yüklemesi sonucu hasara ya da kazaya sebebiyet vermesi durumunda. Aracın herhangi bir nedenle bataklığa girmesi,çamura batması gibi durumlarda veya durumunda . Seyahat esnasında herhangi bir nedenle kazaya ya da hasara sebeb vermesi durumunda müşteri satın aldığı paket içersinde yer alan tüm hizmetlerden faydalanamayacaktır. E.T.A bu gibi ve buna benzer durumlarda hizmet vermeyi RED etme hakkına sahiptir. Paket kapsamı dışında olan hizmetler den doğacak masraflardan E.T.A  sorumlu değildir.

V) Araçta taşınan yakıt madeni esaslı cisimler veya diğer yanıcı patlayıcı ya da zehirli maddeler

Birden Çok Güvence: 

Madde 6- Seyahat Yol Yardım Paketi satın alan Sözleşme Sahibi, başkaca güvence/sigorta şirketleriyle aynı rizikolara karşı aynı süreye rastlayan başka güvence/sigorta sözleşmesi yapacak olursa bunu, EUROTÜRK ASSİST ve sigorta şirketlerine derhal bildirmekle yükümlüdür. Birden fazla güvence/sigorta şirketi söz konusu olduğunda, masraflar, güvence / sigorta şirketlerince sözleşme/ poliçe tanzim önceliğine göre ödenir.

Y) 15.11.2021 tarihinden itibaren 15 yaşını geçmiş araçların kayıtları kabul edilmeyecek ve üyelikleri iptal edilecektir.10 -15 aş arası araçlarda 30,00 €  otomatik araçlarda 30,00 € ek ödeme gelmektedir.Ek ödemeler hizmet bedelinin üzerine hesaplanarak müşteriye toplam fatura gönderilir.

a) Sözleşme sahibi aracının yıllık bakımlarını yaptırmakla hükümlüdür. Sistemimimize her üye olan Sözleşme sahibi aracının yıllık bakımını E.T.A ‚nın anlaşmalı servislerinde yaptırabilir. Aracın bakım belgesi E.T.A ya iletilmesi gerekmektedir.

b) Aracın bilgisayara bağlanarak analiz yaptırılması ve çıkacak arızaların giderilmesi müşterinin sorumluluğu altındadır.

c) Araçta çıkacak arızaların müşteri tarafından giderilmediği taktirde ve bu arıza ile yola çıktığı taktirde, seyahat esnasında meydana gelecek olumsuzluklardan söz konusu araç arızasından kaynaklanan yolda kalma gibi yaşanacak olumsuzluklardan müşteri kendi sorumlu olacak.Bu durumda müşteri satın aldığı paket içersinde yer alan tüm hizmetlerden faydalanamayacaktır.

d) Müşteri araç değişikliğinde veya aracın plakasında yapılan değişikliği E.T.A ya bildirme zorunluluğu vardır. Müşteri yapılan araç değişikliğini ve ya plaka değişikliğini bildirmediği taktirde müşterinin seyahati esnasında yaşayacağı olumsuzluklardan kendi sorumlu olacak, bu durumda müşteri satın aldığı paket içersinde yer alan tüm hizmetlerden faydalanamayacaktır.Sistemde kaydı bulunmayan araçla seyahat edilmesi durumunda E.T.A müşterisinin aracını en yakın servise veya tamirhaneye çekilmesi için yönlendirme yapar.  Sistemde kaydı olmayan aracın çekme esnasında oluşacak cekici masrafları , hotel masrafları v.s gibi masrafları müşteri kendi karşılamak zorundadır.

E.T.A yukarda bahsi geçen bu gibi ve buna benzer durumlarda hizmet vermeyi RED etme hakkına sahip olduğu gibi oluşan masraflarıda RED eder.

e) E.T.A bu gibi ve buna benzer durumlarda hizmet bedeli karşılığı 50 – 100 euro arası müşteriye fatura kesme hakkına sahiptir. Müşteri hizmet bedeli için kesilen fatura bedelini E.T.A nın (DTAC.e.V) banka hesabına havale edeceğini taahüt etmiş olur. Kesilen fatura en geç 2 hafta içersinde ödenmesi gerekmektedir. Kesilen fatura ödenmediği taktirde müşteri  inkasso ya verilir.

Tebliğ ve İhbarlar: 

Madde 7- Yol Yardım Paketini satın alan Sözleşme Sahibi, bildirimlerini, EUROTÜRK ASSİST derhal yazılı ya da sözlü yapar. EUROTÜRK ASSİST de bildirimlerini, Sözleşme Sahibinin sözleşmede bildirdiği adresine yazılı ya da bildirdiği telefona sözlü olarak yapar.

Sırların Saklı Tutulması: Madde 8- EUROTÜRK ASSİST, bu sözleşmenin yapılmasından dolayı Sözleşme Sahibine ait öğreneceği sırların saklı tutulmasından doğacak zararlardan sorumludur.

Yetkili mahkeme: Madde 9- İşbu Yol Yardım Sözleşmesinden doğan anlaşmazlıklarda, Almanya Dortmund Mahkemeleri  yetkilidir.   

 Zaman Aşımı: Madde 10- İşbu sözleşmeden doğan bütün talepler, iki yılda zaman aşımına uğrar.

Özel Şartlar:  Madde 11- EUROTÜRK ASSİST bu genel şartlara, Sözleşme Sahibi aleyhine olmamak ve Sözleşme kapsamını daraltmamak kaydıyla özel şartlar uygulayabilir.  

Yürürlük:  Madde 12- Bu genel şartlar Yol Yardım Sözleşme Süresinin başladığı gün (bakınız Madde-2) yürürlüğe girer.

Özel şartlar : Madde 11- 01. EUROTÜRK ASSİST-  SılaYolu Türk Otomobil Kulübü EUROTÜRKASSİST.UG  her zaman sözleşme şartlarını yenileme ve güncelleme hakkına sahiptir. Iş bu sözleşmeyi EuroTürkAssist‘ SılaYolu Avrupa Türk Otomobil Kulübüne  üye olanlar şartları kabul etmiş sayılırlar.

Madde 12: – EuroTürkAssist Almanya dışındaki ülkelerde Futura sistemiyle olay yerine en yakın hizmet ekibini yönlendirir. Müşteri en yakın anlaşmalı tamirhaneye veya servise çekilir.

EuroTürkassist cekici hizmetleri gibi paket kapsamında ki hizmetleri eurotürkassist tarafından onaylı cekici ücretini fatura sistemi ile müşteriye geri iade eder.

Paket kapsamı dışında olan hizmetler den doğacak masraflardan ve tamir , yedekparca masrafları gibi ortaya çıkacak masraflardan sorumlu değildir.

Müşteri Eurotürkassist’in sunmuş oluğu hizmetlerden sadece SılaYolu Güzergahında (Belçika, Hollanda,Almanya,Avusturya + Slovenya + Hırvatistan + Macaristan + Sırbistan + Bulgaristan +  Makedonya +Yunanistan) Ve Türkiye’nin 81 Ilinde EuroTürk Assist Pratik yol yardım hizmetlerinden faydalanabilir.

EUROTÜRK ASSİST TÜRKİYE YOL YARDIMI

Son günceleme tarihi.28.03.2021

BUNUDA OKUYUN

İptal ve İade Şartları

www.euroturkassist.com/iptal-ve-iade-sartlari